KL2017 : Jadual atlet Malaysia hari ini

KL2017: Jadual atlet Malaysia hari ini

KUALA LUMPUR: Berikut adalah jadual atlet Malaysia dalam temasya Sukan SEA Kuala Lumpur 2017 (KL2017) hari ini.

AKUATIK (Pusat Akuatik Nasional, Bandar Sukan KL)

10m Platform – 5 petang

Pandelela Rinong Pamg; Nur Dhabitah Sabri

1m Papan Anjal Lelaki – 6.30 petang

Ahmad Amsyar Azman; Ooi tze Liang

3m Papan Anjal Seirama Campuran – 7.45 malam

Muhammad Syafiq Puteh; Jasmine Lai Pui Yee

BADMINTON (Axiata Arena, Bandar Sukan KL)

Beregu Lelaki (Separuh Akhir) – 1 tengah hari

Ong Yew Sin; Teo Ee Yi

Beregu Wanita (Separuh Akhir) – 1 tengah hari

Vivian Hoo Kah Mun; Woon Khe Wei

Perseorangan Wanita (Separuh Akhir) – 1 tengah hari

Sonnia Cheah Su Ya, Goh Jin Wei

Beregu Campuran (Separuh Akhir) – 1 tengah hari

Goh Soon Huat-Shevon Lai Jemei

Chang Peng Soon-Cheah Yee See

BERBASIKAL – TREK (Velodrom Nasional, Nilai, Negeri Sembilan)

LELAKI:

Sprint (Pusingan Kelayakan) – 2 petang

Sprint (Suku Akhir) – 2.44 petang

Mohd Azizulhasni Awang; Muhammad Shah Firdaus Sahrom

Omnium I (Scratch 10km) – 2.27 petang

Omnium II (Tempo Race 10km) – 3.43 petang

Omnium III (Elimination) – 8.12 malam

Omnium IV (Point Race 25km) – 9.23 malam

Muhammad Zawawi Azman; Sofian Nabil Mohd Bakri

Individual Pursuit (Pusingan Kelayakan) – 2.56 petang

Mohamad Nur Aiman Mohd Zariff; Eiman Firdaus Mohd Zamri

Sprint (Suku Akhir) – 3.31 petang

Sprint (Suku Akhir)) – 4 petang

Sprint (Separuh Akhir) – 8.06 malam

Sprint (Separuh Akhir) – 8.30 malam

Individual Pursuit (Gangsa) – 8.36 malam

Individual Pursuit (Final) – 8.43 malam

Sprint (Separuh Akhir) – 8.53 malam

Sprint (Final) – 9.17 malam

Sprint (Final) – 10.11 malam

WANITA:

Sprint (Pusingan Kelayakan) – 2.15 petang

Fatehah Mustapa; Farina Shawati Mohd Bakri

Sprint (Separuh Akhir) – 8.50 malam

Sprint (Final) – 9.11 malam

Sprint (Final) – 10.05 malam

EKUESTRIAN – DRESSAGE/JUMPING (Pusat Ekuestrian 3Q, Rawang)

Show Jumping Individu (FINAL) – 9 pagi

Neelan Jonathan Ratnasingham; Daniel Chen Soon Cheong; Mohd Qabil Ambak Mahamad Fathil; Sharmini Christina Ratnasingham

GIMNASTIK – BERIRAMA (MITEC, Dewan 9 & 10)

Aparatus Individu:

Gelung – 10 pagi

Koi Sie Yan; Amy Kwan Dict Weng

Reben – 10 pagi

Koi Sie Yan; Amy Kwan Dict Weng

Belantan – 10.10 pagi

Koi Sie Yan; Izzah Amzan

Bola – 10.10 pagi

Koi Sie Yan; Izzah Amzan

Aparatus Berkumpulan (2 Tali dan 3 Bola) – 4 petang

Amira Sofiya Amirul Fares, Chan Mei Thung, Koh Jei Yi, Tee Wei Qi

HOKI – PADANG (Stadium Hoki Nasional, Bandar Sukan KL )

Wanita Final – 6.30 petang

Malaysia mln Thailand

MUAY (MITEC, Dewan 8)

51-54kg (Separuh Akhir) – 2 petang

Mohd Ali Yaakub

54-57kg (Separuh Akhir) – 3 petang

Ain Kamaruddin

​​​​​​​63.5-67kg (Separuh Akhir) – 5 petang

Tengku Shahrizal Tengku Abd Rahman

67-71kg (Separuh Akhir) – 6 petang

Mohd Samsi Mohd Noor

PENCAK SILAT (Stadium Juara, Bukit Kiara)

Tunggal Lelaki (Kumpulan A/Kumpulan B) – 12 tengah hari

Muhammad Afifi Nordin

​​​​​​​

PETANQUE (Arena Petanque KL, Pusat Rekreasi Pudu Ulu)

Beregu Campuran (Pusingan Awal) – 8 pagi

Beregu Campuran (Separuh Akhir/Final) – 10.30 pagi/3 petang

Mohamad Nuzul Azwan Ahmad Temizi; Anis Amira Basri

PELAYARAN (Pusat Pelayaran Nasional, Langkawi)

LELAKI:

Laser Radial (Single Handed Individu) Hari 5 – 10.30 pagi

Khairulnizam Mohd Afendy

​​​​​​​Laser Radial Standard (Single Handed Individu) Hari 5 – 10.30 pagi

Mohd Latif Khan Ali Sabri Khan

Optimist B16 (Single Handed Individu) Hari 5 – 10.30 pagi

Muhammad Fauzi Kaman Shah

Windsurfing RS One (Windsurfing Individu) Final – 10.30 pagi

Iilham Wahab

WANITA:

Laser Radial (Single Handed Individu) Hari 5 – 10.30 pagi

Nur Shazrin Mohamad Latif

​​​​​​​Optimist B16 (Single Handed Individu) Hari 5 – 10.30 pagi

Nurur Syazwanie Md Saad

​​​​​​​Windsurfing RS One (Windsurfing Individu) Final – 10.30 pagi

Geh Cheow Lin

SEPAK TAKRAW (Stadium Titiwangsa)

Regu Lelaki:

Brunei mln Malaysia – 10 pagi

Kemboja mln Malaysia – 4 petang

SKUASY (Pusat Skuasy Nasional, Bandar Sukan KL)

Berpasukan Lelaki (Separuh Akhir) – 11 pagi

Berpasukan Wanita (Separuh Akhir) – 11 pagi

Perseorangan Lelaki (Final) – 8 malam

Muhammad Syafiq Mohd Kamal; Ng Eain Yow

​​​​​​​Perseorangan Wanita (Final) – 7 malam

Rachel Arnold; S. Sivasangari

TAEKWONDO (Pusat Konvensyen Kuala Lumpur, Dewan 1)

LELAKI:

Kyorugi bawah 54kg (Pusingan Awal/Final) 8.30 pagi/3 petang

K. Navin

Muhammad Iskandar Zulkarnain Ahmad

WANITA:

Kyorugi bawah 46kg (Pusingan Awal/Final) 8.30 pagi/3 petang

Lian Pei Ying

Kyorugi bawah 53kg (Pusingan Awal/Final) 8.30 pagi/3 petang

Jasmin Nabila Sukardi

SKI AIR DAN WAKEBOARD (Kompleks Sukan Air, Presint 6, Putrajaya)

Lompatan Lelaki (Pusingan Awal) – 12 tengah hari

Muhammad Syahir Asyraf Md Nasir; Muhamad Haziq Zohari

Trick Lelaki (Pusingan Awal) – 2.45 petang

Aiden Yoong Hanifah; Adam Yoong Hanifah

​​​​​​​

Lompatan Wanita (Pusingan Awal) – 11.15 pagi

Trick Wanita (Pusingan Awal) – 2 petang

Aaliyah Yoong; Nur Nadiah Hanani Md Nasir

ANGKAT BERAT (MITEC, Dewan 3)

56kg Lelaki (Final) – 11 pagi

Mohd Azroy Hazal Wafie Izhar Ahmad

​​​​​​​

62kg Lelaki (Final) – 4 petang

Mohd Aznil Bidin

Be the first to comment on "KL2017 : Jadual atlet Malaysia hari ini"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*